Golden Recursion Inc. logoGolden Recursion Inc. logo
Advanced Search
Apart-club Zora

Apart-club Zora

Apart – club Zora komplex apartmánových domčekov, ktorý Vám zaručí dokonalý relax aj vďaka svojej ideálnej polohe v blízkosti lesa v najtichšej oblasti Bardejovských kúpeľov. Bardejovské kúpele patria medzi najstaršie na Slovensku. Vynikajú krásou, relaxom, ale najmä liečivými účinkami minerálnych vôd.

Bardejovské kúpele patria k najkrajším kúpeľným mestečkám na Slovensku a sú známe najmä svojimi liečivými minerálnymi prameňmi, ktoré blahodarne pôsobia na tráviaci trakt. Prvá písomná zmienka o Bardejovských Kúpeľoch pochádza z roku 1247. V kúpeľoch sa liečila druhá manželka cisára Napoleóna I. – Mária Lujza, neskôr ruský cár Alexander I. a v roku 1895 cisárovná Alžbeta, zvaná Sisi.

Bardejov – historické mesto zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO, nachádza sa 5km od Bardejovských Kúpeľov. Bardejov je historicky a kultúrne bohaté mesto, o čom svedčí aj opakované prvenstvo v súťaži o Najkrajšie mesto Slovenska. Najvzácnejšou časťou mesta je Radničné námestie s nádhernými gotickými meštianskymi domami, Bazilikou minor Sv. Egídia zo 14. storočia, s bývalou Mestskou radnicou - prvou stavbou renesancie na území Slovenska, v ktorej je umiestnená expozícia Šarišského múzea. Rovnako významné a zaujímavé je aj opevnenie mesta. Fortifikačný systém Bardejova patrí k najdokonalejším a najzachovalejším opevneniam miest v Európe. Ozdobou mesta je aj františkánsky kláštor s kostolom sv. Jána Krstiteľa, židovské suburbium a zrekonštruovaný park s fontánou pri hradbách na ulici Dlhý rad.

Timeline

Further reading

Title
Author
Link
Type
Date

Documentaries, videos and podcasts

Title
Date
Link

Apart-club Zora

March 2, 2020

Koronavírus u nás nemá šancu !

March 11, 2020

Golden logo
By using this site, you agree to our Terms & Conditions.